Ostatnie pożegnanie ś.p. Wojciecha Bułata - Solidarność - PKP PLK ZLK Zakład Linii Kolejowych - Kraków Kolej

NSZZ Solidarność w PKP PLK ZLK Kraków
Plac Matejki 12
32-157 Kraków
            pok. 409-10 ( IV p.)
(+12) 393-34-87
kmzlk.krakow@op.pl
Przejdź do treści
Ostatnie pożegnanie ś.p. Wojciecha Bułata
Ś.P. WOJCIECH BUŁAT
ur. 22.02.1957 r.
zm. 05.06.2024 r.
Ś.p. Wojciech Bułat pracę w przedsiębiorstwie „Polskie Koleje Państwowe" rozpoczął od dnia 10 sierpnia 1977 roku, kolejno na stanowiskach:
  • monter specjalista,
  • elektromechanik urządzeń sterowania ruchem kolejowym,
  • starszy specjalista automatyk,
  • inspektor diagnosta.
Od dnia 01 kwietnia 2007r. został zwolniony do etatowej pracy związkowej jako Zastępca Przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", a od 20 marca 2017r. pełnił funkcję Przewodniczącego. Pracował jako Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w Sekcji Krajowej Kolejarzy, a ostatnio jako Delegat w Sekretariacie Transportowców. Był członkiem Prezydium Regionalnej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność" przy Regionie Małopolskim. Jako automatyk wielokrotnie brał udział w przebudowie urządzeń sterowania ruchem kolejowym i samoczynnej blokady liniowej. Do 30 kwietnia 2008 roku był Grupowym Inspektorem Pracy w Sekcji Eksploatacji w Tarnowie. W czasie pełnienia tej funkcji przyczynił się do przebudowy bazy warsztatowej i pomieszczeń socjalnych dla pracowników pionu automatyki oraz pionu drogowego. Wojciech Bułat w latach 2015 - 2016 z dużym zaangażowaniem uczestniczył w organizacji Światowych Dni Młodzieży na terenie Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie. Również w domu przyjmował pielgrzymów z zagranicy podczas ich pobytu w naszym kraju, udzielając im wsparcia i pomocy w każdej sytuacji. Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie o międzynarodowym wydźwięku, niezwykłe dla Polski zarówno pod względem duchowym, logistycznym, jak i społecznym.
Współuczestniczył w organizacji struktur NSZZ ,,Solidarność". Brał udział w wielu manifestacjach w czasie stanu wojennego. Bardzo zaangażowany podczas blokady torów węzła krakowskiego. Biorąc udział w pikietach, protestach i blokadach bronił prawa pracowników do godnej płacy oraz bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Brał też udział w asyście w związkowym poczcie sztandarowym. Wielokrotnie włączał się w pomoc charytatywną celem wsparcia materialnego dla ludzi dotkniętych ciężkimi chorobami lub osób poszkodowanych podczas różnych zdarzeń losowych. W czasie swojej pracy wykazywał się dużym profesjonalizmem, mobilnością, inicjatywą i rzetelnością oraz niezwykłą umiejętnością organizacji pracy. Kolega Wojciech Bułat zawsze kierował się wartościami etycznymi w podejmowanych decyzjach i w budowaniu relacji.
Wyróżniała go szczerość i otwartość w zachowaniu, w kontaktach międzyludzkich. Cechowała go życzliwość do ludzi i troska o drugiego człowieka. W 2022 roku odznaczony został odznaką "Zasłużony dla NSZZ Solidarność dla Kolei".

Nabożeństwo żałobne odbyło się w dniu 8.06.2024 r. w Kaplicy Cmentarnej przy ulicy Orackiej w Bochni.
Na uroczystość pogrzebową przybyło wiele licznych pocztów sztandarowych Związku NSZZ Solidarność, m.in. z Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie, Regionalnej Sekcji Kolejarzy w Krakowie, Sekcji Eksploatacji w Trzebini. Podziękowania za udział w pożegnaniu ś.p. Wojciecha, kierujemy do Biura Wczasowo - Turystycznego KOLTUR z Krakowa. Podczas ceremonii pogrzebowej mowę pożegnalną wygłosił Henryk Sikora -  Przewodniczący Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ Solidarność.
"Ja jestem światłością świata. Kto idzie ze Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia..."

- Ewangelia św. Jana 8, 12Żegnaj Wojciechu. Będziesz zawsze w naszych myślach, na zawsze w naszych sercach. Odpoczywaj w spokoju.

Wyrazy współczucia i słowa wsparcia Rodzinie i Bliskim,
składa
Komisja Międzyzakładowa oraz Członkowie Związku NSZZ Solidarność
w Zakładzie Linii Kolejowych w Krakowie


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowych, przybyłym delegacjom, pocztom sztandarowym.
Wasza  obecność nadała wyjątkowego charakteru ceremonii mszalnej oraz  uroczystościom pogrzebowym w ostatniej drodze Wojciecha. Doceniamy powagę,  a zarazem spontaniczność, trud oraz poświęcenie każdego z Was.

Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność
w Zakładzie Linii Kolejowych w Krakowie
Teresa Zbylut - Przewodnicząca
Otiam ornare sit amet: lectus eget pretium. Vivamus non risus nibh. Praesent ornare, velit sed placerat viverra, risus neque cursus tellus, et efficitur turpis dolor ut sem. Suspendisse vitae lacus hendrerit, convallis nulla in, congue purus.
Otiam ornare sit amet: lectus eget pretium. Vivamus non risus nibh. Praesent ornare, velit sed placerat viverra, risus neque cursus tellus, et efficitur turpis dolor ut sem. Suspendisse vitae lacus hendrerit, convallis nulla in, congue purus.
NSZZ Solidarność w Polskich Liniach Kolejowych w Krakowie
Plac Matejki 12
32-157 Kraków
            pok. 409-10 ( IV p.)
(+12) 393-34-87
kmzlk.krakow@op.pl
PON-PT  7.00 - 15.00
SOB-NIE  nieczynne
NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZLK Kraków
© 2010-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone - Marek Toczek
MASZ PROBLEMY
W PRACY ?
Oferujemy pomoc
silnej grupy związkowej
w razie problemów
w pracy
ZA MAŁO ZARABIASZ ?
Większa możliwość
wynegocjowania
lepszych warunków pracy
bądź podwyżki
DOŁĄCZ DO NAS !
Skontaktuj się
z przedstawicielem
NSZZ "Solidarność"
w ZLK Kraków
Wróć do spisu treści