XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach - Solidarność - PKP PLK ZLK Zakład Linii Kolejowych - Kraków Kolej

NSZZ Solidarność w PKP PLK ZLK Kraków
Plac Matejki 12
32-157 Kraków
            pok. 409-10 ( IV p.)
(+12) 393-34-87
kmzlk.krakow@op.pl
Przejdź do treści
XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy
do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach
XV PGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA KOLEJARZY DO SANKTUARIUM BM W KRAKOWIE ŁAGIEWNIKACH
9 września 2017 r. odbyła się XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Uroczystości pielgrzymkowe rozpoczęły się od pobliskiego Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, gdzie odmówiono Litanię do św. Jana Pawła II. Po modlitwie w procesji kolejarze przeszli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymi idąc rozważali tajemnice Różańca Świętego.
Kolejnym punktem programu pielgrzymki była Droga Krzyżowa, pod przewodnictwem ks. Jana Kleszcza – Duszpasterza Kolejarzy z Wrocławia, z rozważaniami Męki Pańskiej. Tegoroczna, jubileuszowa pielgrzymka odbyła się pod hasłem: "Idźcie i głoście".
Główną częścią Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach była Msza Święta koncelebrowana przez Arcybiskupa krakowskiego Marka Jędraszewskiego w asyście duszpasterzy środowisk kolejowych, księży: Eugeniusza Zarębińskiego – Krajowego Duszpasterza Kolejarzy, Ryszarda Marciniaka – Krajowego Moderatora i Grzegorza Szewczyka – Duszpasterza Kolejarzy Archidiecezji Krakowskiej i innych.
Uroczystości pielgrzymkowe uświetnił udział ok. 40 Pocztów Sztandarowych oraz udział Kolejowej Orkiestry Dętej z Krakowa.
W pielgrzymce wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk kolejowych z całej Polski, prezesi, członkowie zarządów i dyrektorzy wielu spółek kolejowych.
Zarówno podczas mszy świętej jak i wielu nabożeństw pielgrzymi mieli możliwość osobistego spotkania z Panem Bogiem, ofiarowania Bożemu Miłosierdziu spraw codziennych, swoich trosk i kłopotów.
Dzisiejszy świat, bogaty jest w przeróżne atrakcje, tak często sprowadzają nas z właściwej drogi na manowce, świat mani nas bogactwem i sukcesem,  a  Jezus nie obiecywał nam złota ani srebra, lecz powiedział najważniejsze słowa:
„Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je” (Mt 10,38-39).

Krzyż  przewodniczył pielgrzymom na ich drodze. Przypominał o wielkiej miłości  Boga, który tak mocno ukochał człowieka, że oddał za niego Swoje życie.  Tłumaczy on również sens każdego naszego cierpienia, zarówno fizycznego  jak duchowego, pozwala z pokorą i głęboką ufnością spojrzeć na każde  nasze niepowodzenie i porażkę.
Podczas  pielgrzymki kolejarze mieli czas na refleksję nad życiem, wyciszenie  swoich serc w głębokiej modlitwie i całkowitym zaufaniu Panu Bogu.
Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach to świetna okazja by zacząć coś od nowa, wrócić na Bożą Drogę, gdyż każdy z nas jest powołany do duchowego kapłaństwa:
”Idźcie i głoście: „Bliskie już jest królestwo  niebieskie”. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie  trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo  dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów.  Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski!  Wart jest bowiem robotnik swej strawy”(Mt 10,7-10).
Pielgrzymkowe spotkanie kolejarzy to przykład jedności całej branży, która pomimo organizacyjnego podziału, potrafi twórczo współpracować i służyć innym.
Trwając przy tradycyjnych wartościach, podtrzymujemy to, co wynika z etosu kolejarza - Służba Bogu, Ojczyźnie i ludziom.
Fot. Bogdan Ostrowski
NSZZ Solidarność w Polskich Liniach Kolejowych w Krakowie
Plac Matejki 12
32-157 Kraków
            pok. 409-10 ( IV p.)
(+12) 393-34-87
kmzlk.krakow@op.pl
PON-PT  7.00 - 15.00
SOB-NIE  nieczynne
NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZLK Kraków
© 2010-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone - Marek Toczek
MASZ PROBLEMY
W PRACY ?
Oferujemy pomoc
silnej grupy związkowej
w razie problemów
w pracy
ZA MAŁO ZARABIASZ ?
Większa możliwość
wynegocjowania
lepszych warunków pracy
bądź podwyżki
DOŁĄCZ DO NAS !
Skontaktuj się
z przedstawicielem
NSZZ "Solidarność"
w ZLK Kraków
Wróć do spisu treści