XVIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy - Barcice 2017 - Solidarność - PKP PLK ZLK Zakład Linii Kolejowych - Kraków Kolej

NSZZ Solidarność w PKP PLK ZLK Kraków
Plac Matejki 12
32-157 Kraków
            pok. 409-10 ( IV p.)
(+12) 393-34-87
kmzlk.krakow@op.pl
Przejdź do treści
XVIII Turniej Piłki Nożnej
o puchar Przewodniczącego RSK NSZZ „Solidarność”
Barcice 2017
XVIII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR RSK NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
- BARCICE 2017
15 września br. Regionalna Sekcja Kolejarzy NSZZ „Solidarność" przy Regionie Małopolskim (RSK) zorganizowała coroczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego RSK. Udział w turnieju wzięli także członkowie NSZZ Solidarność z Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie.
Choć LKS „Barciczanka” na którego terenie rozgrywane są zawody, położony jest w niezwykle urokliwym miejscu, otoczonym górami, do Barcic kolejarzy przyciągają nie tylko piękne widoki i wspaniała atmosfera. Głównym celem organizacji turniejów piłkarskich przez Regionalną Sekcję Kolejarzy w Krakowie jest propagowanie aktywnego spędzenia czasu i promowanie sportu wśród kolejarzy oraz integrowanie środowiska pracowników spółek kolejowych.
W tym roku w turnieju wzięło udział ok. 600 osób ( w tym ponad 230 zawodników z 13 drużyn reprezentujących kolejowe zakłady pracy). Oprócz drużyny z Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie w turnieju uczestniczyły drużyny z Zakładów Linii Kolejowych w Nowym Sączu i Rzeszowie, drużyna PKP Cargo S.A. Zakład Południowy w Katowicach, PKP CargoTabor z Krakowa i Dąbrowy Górniczej, Przewozy Regionalne Oddział Małopolski w Krakowie, Przewozy Regionalne Oddział Podkarpacki w Rzeszowie, Zakład Maszyn Torowych w Krakowie, Straż Ochrony Kolei, PNiUIK w Krakowie, PKP Intercity S.A. Zakład Południowy w Krakowie oraz Newag S.A. z Nowego Sącza.
W półfinałach zagrały drużyny PKP Cargo Katowice, ZLK Kraków, SOK i ZLK Rzeszów. W walce o finał udział wzięły drużyny SOK i ZLK Rzeszów.
Drużyna z Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie odbyła mecze w Grupie A, oto wyniki:
Grupa A
ZLK Kraków – Cargo Katowice 1:1
ZLK Kraków  - PROP Rzeszów 1:1
PROP Rzeszów – Cargo Katowice 0:3
W  meczu branżowym:
ZLK Kraków – PROM Kraków 3:2
Ćwierćfinał
ZLK Kraków - PNiUIK Kraków 1:0
ZLK Rzeszów – ZLK Nowy Sącz 2:0
Cargo Katowice – IM Kraków 1:0
SOK – Newag 6:1

Półfinał
ZLK Kraków – ZLK Rzeszów 0:3
Cargo Katowice – SOK 0:0 karne 3:4
Finał
ZLK Rzeszów – SOK 1:0
Zwycięzcą  XVIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji kolejarzy została drużyna z Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie.
W trakcie turnieju przeprowadzona została loteria charytatywna. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu osób przygotowujących, prowadzących loterię oraz hojności kolejarzy zebrano kwotę w wysokości ponad 6 tys. zł, która została przeznaczona dla kolejarzy znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, chorych i cierpiących, tj. dla osoby zmagającej się z chorobą nowotworową, osoby cierpiącej na wrodzoną wrażliwość kości oraz chorego na stwardnienie rozsiane.

Po turnieju odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia pucharów. Przewodniczący RSK Henryk Sikora, w podziękowaniu za wieloletnie promowanie sportu wśród kolejarzy i wspieranie organizacji turniejów piłkarskich wręczył statuetki -  jedną z nich otrzymał Wojciech Bułat (Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność w ZLK Kraków).
Za zajęcie III miejsca w XVIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego RSK drużynie z Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie, puchar wręczała Teresa Zbylut (V-ce Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność w ZLK Kraków oraz członek Rady RSK)
Specjalne efekty pirotechniczne zakończyły część sportową imprezy. Na uczestników turnieju czekała niespodzianka w postaci ogromnego tortu w kształcie boiska piłkarskiego. XVIII Turniej Piłki Nożnej w Barcicach uświetniła dobra zabawa przy zespole muzycznym i wspólne świętowanie.
XVIII Turniej Piłki Nożnej o puchar Przewodniczącego RSK NSZZ „Solidarność” - Barcice 2017 - PDF
Barcice 2017
XVIII Turniej Piłki Nożnej o puchar Przewodniczącego RSK NSZZ „Solidarność” - Barcice 2017 - WORD
NSZZ Solidarność w Polskich Liniach Kolejowych w Krakowie
Plac Matejki 12
32-157 Kraków
            pok. 409-10 ( IV p.)
(+12) 393-34-87
kmzlk.krakow@op.pl
PON-PT  7.00 - 15.00
SOB-NIE  nieczynne
NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZLK Kraków
© 2010-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone - Marek Toczek
MASZ PROBLEMY
W PRACY ?
Oferujemy pomoc
silnej grupy związkowej
w razie problemów
w pracy
ZA MAŁO ZARABIASZ ?
Większa możliwość
wynegocjowania
lepszych warunków pracy
bądź podwyżki
DOŁĄCZ DO NAS !
Skontaktuj się
z przedstawicielem
NSZZ "Solidarność"
w ZLK Kraków
Wróć do spisu treści