Dzień Dziecka z Solidarnością - Inwałd 2017 w ZLK Kraków - Solidarność - PKP PLK ZLK Zakład Linii Kolejowych - Kraków Kolej

NSZZ Solidarność w PKP PLK ZLK Kraków
Plac Matejki 12
32-157 Kraków
            pok. 409-10 ( IV p.)
(+12) 393-34-87
kmzlk.krakow@op.pl
Przejdź do treści
Dzień Dziecka z Solidarnością - Inwałd 2017
DZIEŃ DZIECKA Z SOLIDARNOŚCIĄ - INWAŁD 2017
W dniu 02.06.2017 Zakład Linii Kolejowych w Krakowie oraz NSZZ SOLIDARNOŚĆ zaprosili wszystkie dzieci oraz podopiecznych pracowników na DZIEŃ DZIECKA - INWAŁD PARK 2017
W jednym miejscu nasze dzieci podziwiały wieżę Eiffla, poznawały życie w średniowiecznej Warowni, zgłębiały tajemnice świata dinozaurów, podróżowały Ciuchcią po niezwykłych krainach  i wędrowały alejkami kwiecistego obrazu Jana Pawła II. W Inwałd Parku wszystko jest możliwe. Wspaniała zabawa w pięciu Parkach wchodzących  w skład Inwałd Parku tj. Park Miniatur, Warownia Inwałd, Dinolandia, Mini Zoo „KUCYK” i Ogród Jana Pawła II.
Bezpieczny przejazd solidarność Kraków
Dzień Dziecka z Solidarnością - Inwałd 2017
BWT „KOLTUR”, które było organizatorem tegorocznej imprezy zapewnił naszym dzieciom ATRAKCYJNY PROGRAM IMPREZY 5 PARKÓW:
  1. Park Miniatur -Świat Marzeń - to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk dzieci podziwiały miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znalazły tu wszystkie obiekty, które turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć. W ciągu zaledwie jednego dnia stanęły pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur w Parku Miniatur wykonana w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.
  2. Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie. To szczególne miejsce, w którym można było cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej. Wszystko za sprawą najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli świata dinozaurów. I tak z bliska zobaczyć można było groźnego Tyranozaura Rexa, Kompsognata wielkości kury czy też Mamenchizaura, który zaprasza gości na Plażę. Jest to jedyna w Europie kolekcja dinozaurów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Niesamowite stwory to nie jedyne atrakcje Dinolandii jakie czekały na naszych najmłodszych. Każdy z uczestników znalazł tu coś dla siebie – odpoczynek w cieniu trzcinowych parasoli, gra w minigolfa czy też wędrówki krętymi korytarzami Jaskini Tajemnic. To tylko niektóre pomysły na spędzenie wolnego czasu. Na miejscu czekało jeszcze wiele innych tajemnic do odkrycia.
  3. Warownia w Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofnęliśmy się do XV wieku. Kamienista droga prowadziła nas na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryła w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków. Na dzieci i młodzież czekało wiele różnych zabaw w stylu średniowiecznym – bilard, kręgle, strzelanie z łuku, karuzela, beczułki... Na zamku dzieci zwiedziły komnatę damy, salę tortur, zbrojownię.
  4. Kucyk Mini Zoo położony na malowniczych pagórkach, otoczony zagajnikami i płynącą rzeczką tuż u podnóża Beskidu Małego sprawiły, że te piękne krajobrazy, różnorodność świata fauny i flory oraz atrakcyjne tereny, gwarantowały doskonały wypoczynek nam wszystkim, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Zwiedzanie Mini Zoo to długi spacer po dość urozmaiconym terenie. Można było tu zobaczyć gatunki zwierząt bardziej lub mniej znane – kangury benetta, zebu, dziki, szynszyle, szop pracz czy strusie emu i żurawie koroniaste. Każde zwierze można było pokarmić specjalnie do tego przygotowaną karmą. Trzeba przyznać, że miejsce to dostarczyło uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
  5. Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie jest położony blisko Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej czy też Krakowa – miast, które wyznaczyły drogę życia Papieża Polaka. Znajduje się w nim 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać Papieża Pola, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Wędrówka alejkami Ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwoliła podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości Papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi historiami z jego życia. Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Papieża Polaka. Ogród pełni ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako „żywe muzeum” Jana Pawła II.
Dzień Dziecka z Solidarnością - Inwałd 2017
Program Imprezy DZIEŃ DZIECKA - INWAŁD PARK 2017, jaki zapewniło BWT "KOLTUR" :
 
  • 11:00 – 11:30 Powitanie Gości na Parkingu przez animatora-przewodnika, następnie przejście do Parku Miniatur, gdzie przewodnik opowie o atrakcjach całego Inwałd Parku
  • 11:30 – 13:30 Pokazy dla dzieci, gry, zawody, konkursy. Zabawy połączone z nagrodami  i dyplomami.
  • 13:30-18:00 Korzystanie  z atrakcji w 5 parkach indywidualnie w zależności od preferencji.
  • 16:00-18:00 Kiełbaska przy ognisku i muzyce.
Bezpieczny przejazd zatrzymaj się i żyj
Pozostałe galerie zdjęć z Dni Dziecka z Solidarnością :
NSZZ Solidarność w Polskich Liniach Kolejowych w Krakowie
Plac Matejki 12
32-157 Kraków
            pok. 409-10 ( IV p.)
(+12) 393-34-87
kmzlk.krakow@op.pl
PON-PT  7.00 - 15.00
SOB-NIE  nieczynne
NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w ZLK Kraków
© 2010-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone - Marek Toczek
MASZ PROBLEMY
W PRACY ?
Oferujemy pomoc
silnej grupy związkowej
w razie problemów
w pracy
ZA MAŁO ZARABIASZ ?
Większa możliwość
wynegocjowania
lepszych warunków pracy
bądź podwyżki
DOŁĄCZ DO NAS !
Skontaktuj się
z przedstawicielem
NSZZ "Solidarność"
w ZLK Kraków
Wróć do spisu treści